РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Гроші

Україна »
ГрошіДержавна грошова одиниця України - гривня (буквений код валюти - UAH, цифровий код валюти - 980, скорочена назва - грн.), рівна 100 копійкам. Емісійний інститут - Національний банк України (НБУ).

В обігу банкноти гідністю в 200, 100, 50, 20, 10, 5, 2, 1 гривню як старого, так і нового (1997 р., інша колірна гамма і дизайн) зразка. Монети гідністю в 1 гривню, 50, 25, 10, копійок з жовтого металу, 5, 2, 1 копійку - з білого.

Сучасна гривня увійшла до ужитку в 1993-94 рр., замінивши собою продовольчі талони і карбованці. Її виготовляє держпідприємство «Держзнак» за замовленням НБУ.

Перша гривня виготовлялася з низькоякісного паперу і мала малу кількість ступенів захисту, що призвело до збільшення числа фальшивомонетчества. У 2002-04гг. НБУ вводить до обігу гривні нового зразку, що відрізняються естетичністю оформлення, і у багато разів підвищеним захистом. Паралельно випускаються нові металеві гривни, але їх тираж не великий.

Графічний символ гривніСтабільність гривні забезпечує НБУ, курс щодо інших валют «плаваючий», знаходиться в постійній залежності від зовнішньої і внутрішньої економіки країни.

Використання іноземної валюти в ресторанах і магазинах офіційно заборонене. Обмін валюти можна зробити в аеропорту, банках і численних обмінних пунктах. Обмінних пунктів багато. Пред'являти паспорт при обміні не потрібно. На ринках і в приватних магазинах до оплати іноді приймаються долари США, Еври, російські рублі (насилу або по невигідному курсу). У Сімферополі і на "материковій" Україні курс обміну вигідніший, ніж у курортних зонах узбережжя. Кредитні карти і туристичні чеки мають відносно обмежене ходіння і можуть бути обналічені тільки в банківських офісах крупних міст і курортних зон, але останнім часом картковий сервіс розвивається достатньо бурхливо.

 

Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
26.05.2009

Статті за темою

Банки й обмін валюти 14.06.2009

Тематичні новини

«Диканька» з'явилася на срібних півсотнях 17.08.2009
В обігу з'явилися фальшиві двістігривневі купюри 19.11.2009
Національний банк України заборонив продавати більше 10 тис. доларів одній людині 02.12.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: