РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

Вінницька область

Україна » Області та міста »
Вінницька областьВінницька область займає територію площею 26,513 тис. кв. км. Вона знаходиться в центральній частині Правобережної України і межує з 7-ма областями: Київською, Житомирською, Черкаською, Кіровоградською, Одеською, Хмельницькою. У південно-західній частині Вінниччини, по річці Дністер, проходить державний кордон із Республікою Молдова. Адміністративний центр - м. Вінниця. Населення (на 01.01.2007 р.) 1686,5 тис. чоловік. 

Територія області почала заселятися вже в палеоліті. В XI столітті Наддністрянщина та прилягаючі території входили до складу Теребовльського князівства, з 1141 року - Галицького, а на початку XIII століття вся територія нинішньої Вінницької області увійшла до складу Галицько-Волинського князівства. Назва Поділля вперше зустрічається в літописах XIV століття. В 1431-1433 роках за Поділля почалася війна між Литвою та Польщею, після якої вона була розділена між цими двома державами. Північно-західна частина увійшла до складу Польщі. В 1793 році землі Брацлавщини і Поділля в складі Правобережної України були возз'єднані з Росією. У складі Української РСР Вінницька область була утворена 27 лютого 1932 року в складі 69 районів. 

У 1997 р. була прийнята символіка області. 
Герб являє собою щит, що складається із чотирьох частин. Дві блакитні частини з усміхненим сонцем символізують головні ріки регіону Дністер і Південний Буг, а білий хрест із блакитним щитком на червонім тлі - об'єднання Поділля та Брацлавської землі. 
Прапор - блакитне полотнище із двома вузькими горизонтальними червоними смугами у верхній і нижній частинах. У середній частині зображуються елементи герба: сонце і білий хрест із блакитним щитком, на якому зображений білий півмісяць. Червоний і блакитний кольори означають об'єднання Поділля й Брацлавської землі. Блакитні смужки плюс до того символізують головні ріки регіону Дністер і Південний Буг. 

Населення Вінницької області становить майже 2 мільйони людей. Більша частина його - українці (більш 90%), росіяни (близько 6%) і поляки. Вінниччина - це промислова область із високомеханізованим сільським господарством, з науково-виробничою та мінерально-сировинною базою. На території Вінниччини відкрито більш 1100 родовищ і покладів 30 видів різних корисних копалин, десятки родовищ торфу, а також унікальні поклади граніту та каоліну, гранату та флюориту. В області діють ряд цілющих джерел мінеральної, а також радонової води. 

Клімат тут помірно континентальний. Середня температура самого холодного місяця (січня) -5,7°С, самого теплого (липня) 18,8°С. На території Вінницької області 320 об'єктів природно-заповідного фонду. На базі радонових вод і родовища лікувального торфу створений курорт Хмільник, на базі мінеральних вод - курорт Немирів.

Пам'ятки Вінницької області
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
04.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: