РЕКЛАМА
Популярне
Інформація

- Курси валют
- Веб-камери
- Погода в Україні
- Корисні посилання
- Українське ТБ онлайн
- Українське радіо онлайн
- Штормові попередження

АР Крим

Україна » Області та міста »
АР КримАвтономна Республіка Крим займає територію Кримського півострова площею 26,1 тис. кст. км. Це самий південний регіон України з координатами 44°23’– 46°15’ північної широти та 32°29’–36°39' східної довготи. На півночі межує з Херсонською областю, на заході та півдні омивається Чорним морем, з північного сходу Азовським морем. Столиця регіону - м. Сімферополь. Населення (на 01.01.2007 г.) 1977,1 тис. чоловік. 

Унікальні археологічні знахідки свідчать про те, що первісна людина жила тут близько 100-40 тис. років тому. В IX-III ст. до н.е. півострів населяють таври та кімерійці. З другої половини VI століття до н.е. у Криму стали з'являтися грецькі колонії (Пантікапей, Німфей, Мірмекій, Тиритака, Кімерік, Порфмій та інші). На початку V ст. до н.е. вони об'єдналися в Боспорське царство на чолі з містом Пантікапеєм, яке містило в собі грецькі міста та землі, населені місцевими племенами. Населення держави було змішаним: греки, скіфи, праслов`яни, меоти та інші. Як і Ольвія, Боспор став одним з перших державних утворень на території України. Пізніше на заході півострова з'явився Херсонес - рабовласницька республіка з демократичною формою правління. В II ст. до н.е. досягає свого розквіту скіфське царство, яке займало велику територію. 

Слов'яни стали проникати на півострів уже в VIII ст. У роки середньовіччя частина Кримського півострова входила в давньоруське Тмутараканське князівство (X-XII ст.). 

У 1783 р. Крим увійшов до складу Росії, і в XVIII ст. став інтенсивно заселятися вихідцями із центральних районів Росії. 18 жовтня 1921 р. була утворена Кримська АРСР. У 1944 р. із Криму були депортовані кримські татари та представники інших неслов'янських народів. У червні 1945 р. Кримська АРСР була перетворена в Кримську область.

У 1954 р. Кримська область була передана до складу Української РСР. У 1991 р. Кримська область була перетворена в Республіку Крим, яка входить до складу України. 

Із прийняттям конституції Крим набув державні символи: герб, прапор, гімн. 
Герб Автономної Республіки Крим являє собою в червленому варязькому щиті зверненого вправо срібного грифона, що тримає в правій лапі розкриту срібну раковину із блакитною (лазоревою) перлиною. Грифон – символ античних міст Херсонеса, Пантікапея й інших, у більш пізні часи – міст Севастополя та Керчі. З античних часів грифону приписували охоронні властивості. На гербі Криму він зображений як символ хоронителя й захисника республіки. Блакитна перлина символізує Крим як унікальний куточок планети, єдність усіх його народів, релігій і культур. Грифон покладений на варязький щит (малий герб) – символ перетинання важливих торговельних шляхів, а його червоний колір – символ мужності, хоробрості й відваги народів Криму всіх століть. Щит тримають мармурові античні колони. Зверху герба знаходиться висхідне золоте сонце – символ відродження й процвітання, тепла та світла. Під щитом, оповившись кільцями навколо колон, розташована синьо-біло-червона (квітів прапора Криму) девізна стрічка з написом: "Процвітання в єдності". 
Прапор Автономної Республіки Крим являє собою полотнище, що складається із трьох горизонтально розташованих кольорових смуг: верхньої - синього кольору, що становить одну шосту ширини прапора; середньої - білого кольору, що становить чотири шостої ширини прапора; нижньої - червоного кольору, що становить одну шосту ширини прапора. 

У Криму проживає понад 80 національності, самі численні з них – росіяни (65%), кримські татари (18%) і українці (15%). Частка інших етносів незначна. Населення півострова зайняте в різних сферах промисловості й сільського господарства. Однак, завдяки природно-кліматичним умовам провідний розвиток одержала санаторно-курортна галузь. Найстаршою галуззю в Криму є виноградарство. Причому Крим славен саме технічними сортами винограду, які використовуються для виробництва високоякісних вин, коньяків і соків. Сприятливі умови для вирощування винограду, пшениці, кукурудзи та більшості плодових культур на південному березі Криму. Тут панує клімат середземноморського типу (середня температура січня +4С, липня +24С), тому це одна з найважливіших курортних зон України та близького зарубіжжя.
Південна частина півострова зайнята Кримськими горами, північні райони – степ. Найвища гірська вершина Кримського півострова - гора Роман Кош (1545 м). 
На території Криму розташовано 5 заповідників: Асканія Нова, Лебедячі острови, Кримський заповідник, Мис Айя і Ялтинський заповідник.

Пам`ятки Криму
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
02.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: