РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


Шацькі озера забруднені важкими металами


Українські екологи б’ють тривогу - екологічна ситуація поблизу Шацьких озер суттєво погіршилася. Це може вплинути як на стан здоров’я мешканців Волині та відпочивальників, так і на рівень прибутку від туристичної галузі області. Про це заявив доктор географічних наук Леонід Ільїн, - повідомляють "Волинські Новини".

Як повідомляє UGMK , вчений стверджує, що цинк, мідь, свинець, кобальт - далеко не повний перелік важких металів, які виявлені в Шацьких озерах під час досліджень. Плюс - пестициди та нітрати.

"Я бачив, як лежать свинцеві акумулятори не у Світязі, а в озері Шацької групи, акумулятори від комбайна лежать просто у воді, меліоративних канавах. А вода із меліоративних каналів потрапляє прямо у водойми. Це уже свинець", - зазначив Ільїн.

За даними екологів, у Пулемецькому озері вміст міді перевищує норму у 27 разів, цинку - у 8, свинцю - у 17.

"За результатами досліджень Інституту гідробіології НАН України, навіть зафіксовано наявність важких металів у рибі. Окрім того, в донних відкладах є пестициди кількох видів. Все це, звичайно, лімітує, обмежує рекреаційне використання водойм", - уточнив Леонід Ільїн.

Доктор географічних наук Ярослав Мольчак розповів: "Сьогодні використовувати органічні добрива значно складніше. Використовуючи мінеральні добрива, а мінеральні добрива якраз і призводять, як і раніше, до забруднення навколишнього середовища".

Екологи також відзначають, що особливо велике навантаження на озера саме влітку. Лише в селі Світязь відпочивальників зазвичай у цю пору - до п’яти тисяч. Відпочивають громадяни переважно "дикунами". І, відповідно, залишають після себе купи сміття.

"Практично там кожен дім чи кожен другий приймає рекреантів. Невідомо, які умови, які засоби, і все це не зареєстровано", - зазначила кандидат географічних наук, доцент Олена Ільїна.

Фахівці стверджують, що найбільше екологія водойм страждає від тотальної забудови прибережної зони. Наступ на озера відбувається щороку. І з часом біля них з’являються нові котеджі.

"Якщо проїхатися озером Світязь, ви побачите, що будують переважно у прибережній зоні. Будує, хто де хоче, хто має більше грошей, хто має більше влади, той може залізти, куди завгодно", - заявив Ярослав Мольчак.

Науковці стверджують, що на облаштування належної рекреації на Шацьких озерах, а це насамперед озера Світязь та Пісочне, потрібно приблизно 250 тисяч гривень. Завдяки цим коштам стане можливим забезпечення нормальних умов відпочинку для всіх охочих, а також очищення води Шацьких озер.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Zahid.NET
19.06.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: