РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


Українська громада в Римі запалила свічку пам'яті жертв Голодомору

Новини » Діаспора »
Українська громада в Римі запалила свічку пам21 листопада українська громада в Римі запалила свічку пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років.

Для вшанування пам'ятної дати прийшли також представники римської мерії спільно з нашими земляками молилися за вічний упокій жертв Голодомору. Організатором зборів стало Християнське товариство українців в Італії.

Про це повідомили організатори.

Незважаючи на дощ, на площі «Републіка» (pizza della Republica) зібралася громада українців спільно з духовенством греко-католицької церкви, щоб продовжити традицію вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років. На початку зборів зачитали лист патріарха греко-католицької церкви Любомира Гузара, в якому глава підкреслює важливі завдання для людей сьогодення і майбутніх поколінь. «Ми повинні ухвалити твердо і докласти всіх зусиль, щоб подібні страшні події ніколи не повторилися. Повинні бути в цьому дуже рішучими і послідовними, щоб наше покоління і майбутнє не допустило повторення такої трагедії», - підкреслив у листі Патріарх Любомир.

На зборах був присутній уповноважений мера міста Рим Федеріко Рокка, який від імені глави висловив співчуття українцям та засудив дії комуністичної влади 1932-1933 років на Україні. «Те, що трапилося на вашій землі в цих роках, не вміщається ні в які рамки здорового глузду. Італійський народ, як і більшість народів світу, одноголосно засуджують радянську владу, яка штучно створила Голодомор в Україні », - зазначив Федеріко Рокка. На завершення свого виступу, уповноважений мера міста запалив свічку пам'яті жертв Голодомору.

Діти недільної школи «Свята Софія», під керівництвом Мирослави Горбенко, віршами вшанували пам'ять померлих під час Голодомору та поклали символічні колоски у свічки пам'яті.

Голодомор, як історичну подію, досліджували різні історики, зокрема, один з них - це Рафаель Лемкін, який є автором концепції геноциду, яка лягла в основу всіх сучасних міжнародних і національних правових актів. Автор переконаний, що Голодомор 1932-33 років - це була цілеспрямована акція режиму на знищення української нації. Присутнім про фігуру Рафаеля Лемкіна розповіла професор римського університету La Sapienza - Оксана Пахльовська.

На завершення, парламенту Італії було зачитано і адресовано відкритий лист, в якому українці звертаються з проханням, щоб Італійська республіка визнала Голодомор актом геноциду українського народу.

Голова Християнського товариства українців в Італії Олесь Городецький подякував присутнім за участь у молитві і зборах і відзначив, що подібні збори потрібно організовувати не тільки в Римі, але і в інших містах Європи.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
22.11.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: