РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


З дна Дніпра підняли унікальне козацьке судно 18 століття

Новини » Пам´ятки України »
Гідроархеологи запорізького національного заповідника Хортиця 17 листопада підняли з дна Дніпра стародавнє бойове козацьке судно - "запорізький дуб", що пролежало в акваторії заповідника майже три століття.

Як повідомив директор ДП Южгідроархеологія Валерій Нефьодов, 18-метрове козацьке судно типу "дуб" - "ветеран" російсько-турецької війни 1735-1739 років.

"Стародавній човен виявлен в акваторії острова Хортиця ще в 1999 році. Однак, через нестачу коштів підняти його не вдавалося. За цей час унікальна археологічна знахідка, яка зберігалася на 6-метровій глибині в акваторії пляжної зони Хортиці, почала руйнуватися і потребувала термінового підйому з дна і консервації", - зазначив він.

Стародавній бойовий корабель зберігся майже на 80% завдяки тому, що протягом майже трьох століть на дні Дніпра був укритий піском і мулом.

Нефьодов повідомив, що судно "запорізький дуб" піднято в Україну вперше, і "про подібний експонат будь-який музей світу може тільки мріяти".

"Козацька човен "дуб", побудований в 18-му столітті, виконаний в кращих традиціях суднобудування запорізьких козаків. Хоча майже весь його корпус зроблений з дуба, він легкий і маневрений, і вважається прообразом суден сучасної морської піхоти. Завдяки "дубам" козаки успішно воювали з армією Османської імперії в Чорному морі", - розповів він.

Він повідомив, що після консервації козацький корабель надійде до музею стародавнього судноплавства на Хортиці, де вже зберігається кілька старовинних козацьких суден, знайдених за останні 10 років в акваторії давньої козацької верфі на Хортиці.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
19.11.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: