РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


В ЮНЕСКО незадоволені забудовою буферної зони Софії

Новини » Пам´ятки України »
Деякі об'єкти культурної спадщини ЮНЕСКО в Україні виглядають дуже погано, заявив заступник директора ЮНЕСКО Франческо Бандарін.
«Деякі забудови очевидно невдалі. Через це, на мою думку, є потреба в програмі так званої «урбаністичної реабілітації», - заявив Бандарін.

Будівля, яку будують у буферній зоні Софії Київської, частково перекриє хрести Софії. Це є прямим порушенням і підставою для запису Україні до Червоної книги ЮНЕСКО. Але директор заповідника демонструє лояльність до забудовника.

«У зоні можна будувати і потрібно будувати», - говорить генеральний директор заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська, повідомляє ТСН.

Діючий гендиректор Національного Києво-Печерського заповідника Марина Громова також впевнена: «На сьогодні питання, яке дуже гостро обговорюється мас-медіа, про виключення, це питання не стоїть».

Разом з тим екс-директор заповідника Сергій Кролевець не виключає, що об'єкти можуть вилучити зі списку культурної спадщини.

Однак візит Франческо Бандарін був скоріше дипломатичним. Справжні експерти почнуть оцінювати стан об’єктів з понеділка. Остаточний висновок ЮНЕСКО обіцяє зробити до червня наступного року.

У списку ЮНЕСКО знаходяться чотири українських об'єкти - Софія Київська, Києво-Печерська лавра, центр Львова та Карпатські ліси. Причому Софія і Лавра йдуть під одним номером. Стурбованість ЮНЕСКО викликає забудова, яка йде в буферній зоні історичних пам'яток.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
08.11.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: