РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


У Криму відкриється виставка самоварів

Новини » Пам´ятки України »
У Кримському республіканському етнографічному музеї 26 листопада відкриється постійно діюча виставка самоварів. Мешканці та гості кримської столиці зможуть побачити понад сотню різних самоварів і предметів чайної церемонії, які зібрав сімферопольський колекціонер Юрій Наскріпняк. Датується колекція серединою XIX - серединою XX століть.

«Дружина відомого колекціонера передала раритети нашому музею, - заступник директора етнографічного музею Людмила Науменко. - У музеї зберігаються самовари найбільш відомих фабрикантів - Баташева, Капирзіна, Тейл, Шемаріних, Ваникіних, Аленчікова і Зіміна, Шапошникова. Самовари, які будуть представлені на виставці мають найрізноманітніші форми: банка, чарка, куля, ваза, яйце, жолудь, дуля, ріпка. Їх об'єм також різний - від найменших, ємністю до 200 грамів, до найбільш крупних, місткістю до 20 літрів. Всього буде близько 50 самоварів».

Експозицію розмістять у двох залах загальною площею 106 квадратних метрів. У першому залі виставлять самовари, повісять тематичні фотографії, копії картин відомих художників із зображенням сцен чаювання, першого самовара, а також його прабатька сбітенніка.

У другому залі планують відтворити інтер'єр чайної кінця XIX - початку XX століть, а також магазина товарів для чайної церемонії. У вітринах виставлять предмети чайної і кавової церемонії, самовари радянського часу. На стіни повісять репродукції картин із зображенням чайної та копії реклам чайної продукції кінця XIX - початку XX століть.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
01.11.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: