РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


Вчені вважають, що Крим може стати островом

Новини » Географія »
Вчені вважають, що Крим може стати островомПівострів Крим незабаром може відокремитися від материкової України і перетвориться на острів. Про це заявив керівник Гідрометцентру Микола Кульбіда. «Прогнози кліматологів кажуть про ймовірність зростання рівня моря за рахунок танення льодовиків на 50 і більше сантиметрів. При такому підвищенні озеро Сиваш може стати морським протокою, а Крим - островом », - заявив синоптик

Як пише газета «Сьогодні», це підтверджують і деякі кримські вчені. На східному узбережжі півострова цього літа спостерігачі зафіксували підйом рівня моря на 30-40 см, але поки не поспішають оприлюднювати цю інформацію.

Також видання відзначає, що в кінці цього тижня в найважливішій академічній установі Криму - Карадазькій науковій станції ім. Вяземського відбудеться закрита нарада за участю академіка Бориса Патона. На порядку денному - підйом рівня моря.

У той же час президент Кримської Академії Наук Віктор Тарасенко зазначив, що нічого аномального не відбувається: «Приводів для паніки немає. Процеси, про які говорить Кульбіда, не відбуваються миттєво. Теоретично Крим може стати островом, але цей процес при самому несприятливому розвитку розтягнеться на сотні тисяч років».
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
19.08.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: