РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


На Донбасі побили рекорд Стаханова

Новини » Економіка »
На Донбасі побили рекорд СтахановаУчора в Дзержинську Донецької області забійник шахти Новодзержинська Сергій Шемук побив рекорд радянського шахтаря Олексія Стаханова, який був встановлений в серпні 1935 року. 9 серпня Шемук за зміну добув відбійним молотком 170 тонн вугілля, перевищивши рекорд Стаханова на 68 тонн. Шемук виконав змінне завдання на 2023%, перевиконавши завдання всієї ділянки, де зазвичай працюють близько 20 осіб.

Горняку-рекордсменові допомагали забійники Андрій Кочетков та Андрій Прудніков, які виробляли операції по кріпленню і прибиранню вугілля в лаві.

На трудовий подвиг шахтарів благословив Митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон. Сам Шемук після зміни заявив, що після благословення йому стало легше працювати. "Після 8 годин роботи я готовий ще рубати і рубати. Втоми взагалі не відчувається", - заявив гірник.

У повідомленні шахти наголошується, що Шемук є наймолодшим Заслуженим шахтарем України. У нагороду за рекорд він і його товариші отримають значну грошову премію і грамоти від керівництва міста та Донецької облдержадміністрації.

Коментуючи встановлений рекорд, директор шахти Новодзержинська Анатолій Аксьонов зазначив, що акція була проведена в рамках трудової вахти, присвяченої ювілею Стахановського руху. "Виконуючи програму Президента і уряду, ми намагаємося підняти престижність шахтарської праці саме такими рекордами", - сказав директор.

Основоположником Стахановського руху є Олексій Стаханов. У ніч з 30 на 31 серпня 1935 за зміну (5 годин 45 хвилин) він добув 102 т вугілля при нормі в 7 т, в 14 разів перевищивши норму і встановивши рекорд. За офіційною версією, причина небувалого досягнення Стаханова полягала в умілому володінні відбійним молотком, який був у ті роки дивом сучасної техніки.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
10.08.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: