РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


Вчені відтворили житло X століття мешканця Києва

Новини » Історія »
Вчені відтворили житло X століття мешканця КиєваВ центрі історії та культури «Парк Київська Русь» відтворили один з будинків комплексу споруд, розкопаних на початку 70-х років минулого століття на київському Подолі археологом і істориком Костянтином Гупало. Центр історії знаходиться в селі Копачів Обухівського району Київської області. Місце розкопаних споруд отримало назву «Київські Помпеї».

«Цим будинкам близько 1000 років, але вони добре збереглися, завдяки тому, що були засипані 15 метрами піску. У Х столітті в Києві була велика повінь, саме після неї хати й опинилися під піском. Тому знахідку порівнюють з засипаною попілом Помпеєю », - сказав автор проекту «Парк Київська Русь» Володимир Янченко. Нагадаємо, в Переяславському музеї під відкритим небом вже відтворювали хати «Київських Помпей», але, як кажуть фахівці, дійсно достовірно їх вдається відтворити саме у «Парку Київська Русь».

«Костянтин Гупало, який розкопав «Київські Помпеї», був науковим керівником проекту «Парк Київська Русь», тому зрозуміло, що відтворити знахідку нам вдасться як нікому іншому. Шкода, що Костянтина Гупало вже немає з нами. Думаємо, що відтворена на території Передмістя Парку садиба, а також повністю відтворений комплекс на території самого Дитинця стануть доброю пам'яттю про нашого колегу», - говорить Янченко. За планами авторів «Парку Київська Русь», у відтвореній садибі «Київських Помпей» буде виставка-музей побуту киянина X століття.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
20.07.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: