РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


Українська діаспора вперше після 1991 року вийшла на акції протесту

Новини » Діаспора »
Українська діаспора вперше після 1991 року вийшла на акції протестуУ зв'язку з діями нової влади вперше після здобуття незалежності України українська діаспора за кордоном вийшла на масові акції протесту. Про це повідомив генеральний секретар найпотужнішого об'єднання української діаспори - Всесвітнього конгресу українців Стефан Романів, коментуючи те, що під час недавнього візиту міністра закордонних справ Костянтина Грищенка до США діаспора зустріла його пікетами.

За словами Романіва, "демонстрації української діаспори перед російським посольством пройшли в Канаді, були акції протесту проти нинішньої політики влади або проти втручання Російської Федерації у справи України в Італії, Іспанії, Греції. І це вперше після проголошення незалежності акції протесту стали такими масовими".

Він відзначив, що "до 1991 року демонстрації на захист українських політв'язнів проводилися по світу постійно. Коли, наприклад, за кордон приїжджав Червонопрапорний хор і намагався переконувати нас, що в УРСР все добре, - ми пікетували. У цей час сиділи Лук'яненко, брати Горині та інші, а вони нас хотіли переконати, що народу добре живеться. У нас тоді були дуже широкі акції. Пам'ятаю, найбільша акція з визнання Голодомору у 50-х роках пройшла в Австралії. У цілому за будь-якої можливості, коли приїжджали люди, які презентували радянську систему, українці за кордоном протестували. Ми мали комітети з людських прав ".

Як сказав голова СКУ, "нам сьогодні дуже б не хотілося до цього повертатися... Але факт залишається фактом: після 1991 року таких широких протестів за кордоном не було. В Англії пройшла студентська акція на підтримку України. До акцій також приєднуються люди, які виїхали з України не так давно".
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
11.06.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: