РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


В Україні посилили відповідальність за незаконні археологічні розкопки

Новини » Політичне становище »
В Україні посилили відповідальність за незаконні археологічні розкопкиВерховна Рада встановила, що незаконне проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земельних або підводних робіт на об'єктах археологічної спадщини карається штрафом до 100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (1700 гривень) або обмеженням або позбавленням волі на строк до двох років.

За прийняття в цілому законопроекту № 3190 проголосувало 274 депутати за мінімально необхідних 226.

Крім того, парламент встановив, що умисне незаконне знищення та пошкодження об'єктів культурної спадщини та їх частин карається штрафом до 150 неоподатковуваних мінімумів (2550 гривень), або обмеженням або позбавленням волі на строк до 3 років, з позбавленням права займатися певною діяльністю на той самий термін, а ті ж дії відносно об'єктів культурної спадщини національного значення - позбавленням волі на строк до п'яти років.

У разі якщо зазначені дії вчинені з метою пошуку рухомих предметів, що походять з об'єктів археологічної спадщини, то вони караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

Крім цього, Верховна Рада посилила відповідальність за порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини, підвищивши штрафи для громадян з 3-7 неоподатковуваних мінімумів (51-119 гривень) до 50-100 мінімумів (850 - 1700 гривень), для посадових осіб - з 5-8 (85-136 гривень) до 100-150 мінімумів (1 700 - 2 550 гривень).

Парламент також ввів штрафи за невиконання законних вимог представників органів охорони культурної спадщини або створення перешкод роботі цих органів у розмірі 50-100 мінімумів (850-1 700 гривень), і 100-150 мінімумів (1 700-2 550 гривень) за ті ж дії , вчинені повторно протягом року.

Прийнятий закон також визначає поняття історико-культурного заповідника та історико-культурної заповідної території, порядок визнання комплексу пам'яток такими заповідниками, забороняє проводити в їх межах діяльність, яка може негативно відбитися на стані збереження об'єктів культурної спадщини.

Крім того, парламент уточнив термінологію, пов'язану з археологічної діяльністю, і уповноважити Кабінет міністрів визначатиме порядок видачі ліцензій на археологічну діяльність.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
11.05.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: