РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


Українські історики б'ють на сполох: наука під загрозою!

Новини » Історія »
Українські історики бУкраїнські вчені висловлюють стурбованість намірами української влади втручатися в процес вивчення української історії, вони переконані, що українська історична наука повинна розвиватися автономно від політичних переконань, особистих поглядів окремих представників влади. Про це йдеться в заяві Центру досліджень визвольного руху від 6 квітня.

Вважаємо за потрібне висловити свою позицію у справі, яка загрожує існуванню Українського інституту національної пам'яті (УІНП). Прем'єр-міністр України доручив Віце-прем'єрові Володимиру Семиноженку вивчити питання подальшого функціонування інституту національної пам'яті на чолі з Ігорем Юхновським. Причиною такого рішення став лист депутата Партії регіонів Вадима Колесніченка до Прем'єра М. Я. Азарова, в якому він стверджує, що «Керівництво інституту ввело специфічні пріоритети роботи - ревізія спільної історії України та Росії, перегляд підсумків Великої Вітчизняної війни, героїзація воїнів ОУН-УПА і т.і.».

У зв'язку з цим, висловлюємо свою стурбованість намірами української влади втручатися в процес вивчення української історії. Переконані, що українська історична наука повинна розвиватися автономно від політичних переконань, особистих поглядів окремих представників влади. З огляду на негативний досвід цілеспрямованого державного впливу на процес історичних досліджень, вважаємо за необхідне залишити УІНП в сучасному правовому статусі. Такі спроби втручання в історичні дослідження є ознакою антидемократичності влади, прикладом якого можуть бути тоталітарні нацистський і радянський режими. Вважаємо, що українська влада повинна забезпечувати нормальну роботу, незалежність та незаангажованість науково-дослідних інститутів, зокрема УІНП, що проводять дослідження української історії.

Якщо нова політична верхівка дотримується державницької позиції, а не вузькопартійних інтересів, то повинна демонструвати зацікавленість у розвитку демократії в Україні. Влада повинна сприяти консолідації суспільства, позбавляючи його багажу тоталітарного минулого, а не орієнтувати на ті цінності, які в європейських державах визнані антигуманними і злочинними.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
06.04.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: