РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


Вступив у дію закон про боротьбу з дитячою порнографією

Новини » Політичне становище »
Вступив у дію закон про боротьбу з дитячою порнографієюЗакон "Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України щодо протидії розповсюдження дитячої порнографії" сьогодні набув чинності. Скандальний документ, відомий також як закон 404, опублікований в газеті Голос України.

Законом вносяться зміни до Кримінального кодексу, Закон про телекомунікації та Закон про захист суспільної моралі, повідомляє Інститут Медіа Права.

У Кримінальному кодексі змінилася і розширилася стаття про виготовлення, збут і розповсюдження порнографії. Норма торкнулася наступних дій:
ввезення, виготовлення, перевезення або переміщення товарів, зображень та предметів порнографічного характеру (у тому числі кіно-, відеопродукції і комп'ютерних програм) з метою розповсюдження, в тому числі збуту;
примушування до участі в їх створенні;
та збуту неповнолітнім таких об'єктів.

За ці дії винні тепер можуть позбутися волі на строк від 5 до 10 років, з позбавленням права перебувати на певних посадах або займатися певним видом діяльності на строк до трьох років, та з конфіскацією порнографічних предметів і носіїв порнографічної інформації.

А в тому випадку, якщо ці дії вчинені за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або ж з метою отримання прибутку у великому розмірі (від 3400 грн) - термін позбавлення волі вже складе від 7 до 12 років.

Оператори і провайдери телекомунікацій тепер зобов'язані на підставі рішення суду обмежити доступ своїх абонентів до ресурсів, через які розповсюджується дитяча порнографія. Також оператори і провайдери повинні зберігати і надавати інформацію про з'єднання свого абонента. Ці зміни внесені до закону про телекомунікації.

А закон про суспільну мораль поповнився новими визначеннями понять дитяча порнографія і оборот продукції сексуального характеру. І "з метою захисту морального та фізичного життя неповнолітніх" тепер забороняється виготовлення, зберігання, реклама, розповсюдження і покупка продукції, яка містить дитячу порнографію. Також закон забороняє її ввозити, вивозити, переміщати по території України, пересилати поштою і пропонувати (або надавати) до неї доступ.

Цей закон, що отримав назву Закон 404 (за кількістю тих, хто проголосував за нього в першому читанні депутатів; "404" - символ відсутньої сторінки в інтернеті) вже давно став причиною протестів інтернет-спільноти. На думку блогерів, що справжня мета цього закону - створити законодавчу базу для стеження за інтернет-користувачами. Також протести користувачів викликав закріплена в законі заборона на зберігання порнографії.

На думку фахівців Інституту Медіа Права, в поточній редакції закон надто нечіткий, що створює передумови для зловживань. Зокрема, на думку фахівців організації, необхідно чіткіше прописати норму про порядок надання інформації про підключення абонента інтернет-провайдера, і про терміни зберігання такої інформації.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Кореспондент
10.02.2010

Коментарі:

Додати свій коментар: