РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


Національний банк України заборонив продавати більше 10 тис. доларів одній людині

Новини » Гроші »
Національний банк України заборонив продавати більше 10 тис. доларів одній людиніТаким способом НБУ бореться з використанням банківської системи для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом. Як повідомляє РБК-Україна, Національний банк України заборонив банкам здійснювати операції з продажу іноземної валюти через касу одній особі в один операційний день у сумі, що перевищує в еквіваленті 80 тисяч гривень (близько 10 тисяч доларів), з метою запобігання використанню банківської системи для легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Відповідна постанова Нацбанку набирає чинності з 20 листопада.

Згідно з документом, операції з купівлі валюти на суму, що перевищує 15 тисяч гривень, здійснюються лише через каси банку, фінансової установи, в операційному залі об'єкта поштового зв'язку після пред'явлення документа, що засвідчує особу, яка здійснює операцію з готівкою, із зазначенням у довідках та квитанціях прізвища, імені, по батькові особи, а на суму, що перевищує 50 тисяч гривень, крім того, зазначаються серія та номер паспорта (іншого документа, що засвідчує особу), дата видачі та орган, що його видав, місце проживання (реєстрації), ідентифікаційний номер особи, згідно з Державним реєстром фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів (за наявності).

Копія з відповідних сторінок паспорта, що містять зазначені дані (іншого документа, що засвідчує особу), залишається в документах дня банку під час здійснення лише операцій на суму, що перевищує 50 тисяч гривень. Таким чином, реквізити заповнюються, якщо фізична особа здійснює операцію на суму, що перевищує 50 тисяч гривень, а в разі здійснення операції на суму, що перевищує 15 тисяч гривень, зазначаються лише прізвище, ім'я та по батькові цієї особи.

В документі також зазначено, що банк (фінансова установа) має право розпочинати проведення операцій у пункті обміну валюти на підставі наказу по банку про відкриття пункту обміну валюти та після його реєстрації в територіальному управлінні, а також реєстрації реєстратора розрахункових операцій у податковому органі.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Дмитро Черненко
02.12.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: