РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


Україна найбільше постраждала від глобальної фінансової кризи

Новини » Економіка »
Україна найбільше постраждала від глобальної фінансової кризиУкраїна найбільше постраждала від глобальної фінансової кризи серед країн Східної Європи та Центральної Азії. Такі дані річного звіту Європейського банку реконструкції та розвитку щодо стану економік країн його діяльності – пост-комуністичних держав Східної Європи, Росії та Центральної Азії. З 29 країн діяльності ЄБРР Україна увійшла в число п'яти, де падіння валового внутрішнього продукту за рік виражатиметься двозначним числом – 14%.

Як інформує "Німецька хвиля", проте вступ країни до СОТ допоміг пом’якшити протекціоністський тиск української влади під час кризи.

За даними ЄБРР, глибину кризи в Україні зумовило декілька чинників. Крім глобальної фінансової кризи, це – падіння попиту на її продукцію за кордоном, падіння міжнародних цін на сталь та хімічні добрива – головні статті українського експорту, а також зростання цін на імпортований газ.

Стабільного росту української економіки можна досягти лише через глибокі структурні та інституційні реформи, можливо, у контексті подальшого зближення з ЄС, зазначається у звіті ЄБРР. Банк вважає, що одним із найголовніших завдань Києва є стабілізація фінансового сектора, щоб банки могли відновити позики сектору нерухомості, який в Україні зазнав найбільшого удару з усіх країн діяльності ЄБРР.

Влада також повинна уникнути переведення у реальні гроші державного боргу та повернути державний дефіцит до стійкого стану. Але перспективи одужання найближчим часом ускладнюються низьким попитом як в Україні, так і за кордоном.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
zahid.net
04.11.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: