РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


Харківські вчені «зазирнули» в атом

Новини » Наука »
Харківські вчені «зазирнули» в атомХарківські вчені одержали чітке зображення атома. Його вдалося отримати за допомогою мікроскопа, розробленого ще в 1936 році. Щоправда, щоб отримати ідеальну картинку атома, вченим, як говорить провідний науковий співробітник ХФТІ Ігор Михайлівський, довелося лише вдосконалити його пристрій: додали сучасні технології і використовувати у своїх дослідженнях рідкий гелій. 

Всього на експерименти пішло близько п'яти років. «Ми рекордно підвищили дозвіл мікроскопа. І завдяки цьому вдалося зазирнути в атом і вивчити його структуру. До цього вже отримували зображення атомів, але всі вони були розмитими і безструктурними. Одні плоскі плями. Але тоді мова йшла тільки про розташування атомів, а не про їх структуру», - розповів Ігор Михайлівський. 

Новий спосіб отримання детального зображення атома, кажуть вчені, буде застосовуватися в нанотехнології, а також у медицині, антитероризмы, електроніці. Наприклад, у створенні найдрібніших приладів, як у фантастичних фільмах. Єдина проблема, з якою зіткнулися вчені, - гроші: купувати гелій - дуже дорого, а держава не допомагає.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Сегодня
21.09.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: