РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


У Києві відкопали палац князя Володимира та склеп генерала

Новини » Пам`ятки »
У столичних археологів відразу дві несподівані знахідки. У Десятинному провулку недавно розкопали палац князя Володимира, а на вулиці Баговутівській, на місці церкви Феодора — склеп XIX століття. «Незабаром на Десятинний приїде спеціальна комісія від Мінкульта, яка вирішить, чи можна тут починати будівництво», — розповів «Сьогодні» керівник старокиївської експедиції Михайло Ієвлев.

На цьому місці планували зводити бізнес-центр або будинок. Тепер же, за словами Ієвлева, треба вирішити: здати знайдене в музей або закрити це місце склом, щоб можна було бачити збережений фундамент палацу. Біля нього поки не знайшли ніяких особливих цінностей — тільки черепки й дрібні браслетики. Однак історики говорять, що фундамент сам по собі є експонатом, адже зведений він був в X столітті! «Скоріше за все, палац був побудований ще до Десятинної церкви, у часи князя Володимира. Імовірно, це й був князівський палац. Раніше вважалося, що в ньому була одна галерея. Тепер відкопали другу. Палац був двоповерховий, кам'яний, площею близько 4 тисяч «квадратів», — говорить Ієвлев. 

Тим часом, у сквері на вулиці Баговутівській археологи наткнулися на склеп XIX століття. «Цей склеп був розкритий в 80-х, коли на цьому місці прокладали кабелі. Тоді місце було оточено КДБ, а всі цінності були винесені. Ми знайшли лише дерев'яний хрест, щелепу людини й кілька хребців. Однак ми знайшли учасника розкопок в 80-х роках. За його словами, тоді зі склепу винесли дорогий мундир з орденами й іменною зброєю. Зараз ми намагаємося довідатися, куди це все діли. А склеп ми збережемо, буде музей», — розповів «Сьогодні» настоятель храму Феодора батько Петро Семащук. За даними істориків, тут був похований генерал Пишенков, у якого була садиба поруч із цим місцем.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Сегодня
12.08.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: