РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


Amnesty International відзначає в Україні тортури у в'язницях і расизм на вулицях

Новини » Політичне становище »
Amnesty International відзначає в Україні тортури у вУ оприлюдненому щорічному звіті про ситуацію з правами людини в світі "Міжнародна амністія" перш за все стривожена нападами на расистському ґрунті на Україні . За оцінкою оглядачів, деякі українські офіційні особи не усвідомлюють серйозності проблеми, яку до того ж підживлює недолік політичної волі подолати ксенофобію і недосконалість законів. 

Для того, щоб зупинити прояви ксенофобії, міжнародні спостерігачі радять Україні, зокрема, змінити 161 статтю Кримінального кодексу, щоб було легко карати всіх, хто розпалює міжнаціональну ворожнечу. Окрім цього, визнати серйозність подібних дій, оскільки інакше, як мовиться в звіті, злочинці фактично отримали імунітет. 

"Міжнародна Амністія" також закликає Україну перестати видворяти тих людей, що шукають притулку, яким загрожує небезпека у них удома. 

Експерти "Амністії" відзначають - українська влада не прийняла адекватних дій у відповідь на зростання кількості расистських нападів. А "біженцям і шукачам притулку загрожувало примусове повернення", українська влада не враховувала правил розгляду прохань про надання притулку - розповіла "Німецькій хвилі" виконавчий директор "Міжнародної Амністії" в Україні Тетяна Мазур. 

За її словами, особливий неспокій викликають тортури і жорстоке звернення під час утримання під вартою в міліції. З цим погоджуються і в Українському союзі Гельсінкі, за підрахунками якого кожен 14-ій житель України випробовував катування з боку міліціонерів і лише за останній рік таких випадків було майже 100 тисяч. 

Міжнародні правозахисники звертають увагу на свідоцтва, коли з підозрюваних вибивають визнання силою, а скарги із цього приводу не розслідуються. 

Мазур відзначає: держави дуже часто за власним бажанням вирішують, які права людини вони дотримуватимуть, а які - пригнічуватимуть, і Україна не виключення. 

Одній з головних проблем у сфері прав людини в Україні "Міжнародна амністія" називає те, що особи, винні в порушенні прав людини, залишаються без покарання. 

Організація нагадує про справу Георгія Гонгадзе, підкреслюючи, що організатори вбивства журналіста в 2000 році до цих пір не сіли на лаву підсудних.

Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Українська правда
28.05.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: