РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


У Любечі знайдено вхід до печери св. Антонія.

Новини » Пам`ятки »
Вчора, групою археологів під керівництвом Руденка В.Я, завідуючого відділом наукових досліджень печер та пам’яток архітектури національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів Стародавній» було знайдено вхід до печери св. Антонія.
 
З приводу цього, коментар надав В.Я. Руденко: «У 1692 році невідомим монахом в Любечі була викопана печера над Дніпром в пам'ять про Антонія Печерського. У 1920 році цю печеру було зруйновано. До моменту приїзду археологів, на цьому місці височів погорб, який заріс травою. 

Для визначення місця розташування печер, виритих невідомим монахом, археологам довелося використати старі фотографії та свідчення старожилів. На даний час розкопано тільки вхід у печеру, який зроблений з цегли та має розмірі 2 метри заввишки та 90 см. у завширшки. Також, при вході до печери, археологи знайшли рештки вазонів, які використовувалися для вирощування квітів. Але, на превеликий жаль, вхід у печеру завалений». Як зазначив завідуючий відділом, за переказами у цій печері знаходилася старовинна каплиця. 

Нагадаємо, що Любеч був не тільки значним містом у військовій, економічній та адміністративних сферах. Тут народився преподобний Антоній Печерський – один з найвідоміших релігійних діячів Київської Русі, основоположник чернецтва на східнослов’янських землях. Ще у молоді роки він викопав на схилі однієї з Любецьких гір печеру, на місці якої виник Антонівський монастир, котрий проіснував кілька століть.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
cult.gov.ua
08.07.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: