РЕКЛАМА
Популярні новини України
Період новин України

Виберіть новинний період:


Навчання в українських вузах подорожчало

Новини » Наука »
Навчання в українських вузах подорожчалоНедивлячись на зниження кількості потенційних абітурієнтів та економічну кризу в Україні, практично всі вузи вирішили підвищити вартість контрактного навчання, повідомляє газета Дело. "Ціни ми підняли відповідно до рівня інфляції - у середньому на 25-30%", - повідомив у коментарі Делу В'ячеслав Невінчанний, помічник Президента з питань прийому та профорієнтації абітурієнтів Національного університету Києво-Могилянська академія. 

Тим часом Антимонопольний комітет стурбований одночасним підвищенням цін вищими навчальними закладами. 

Як зазначає видання, практика підвищення цін характерна не тільки для великих національних вищих шкіл, але також і для регіональних вузів. 

"У нашій академії навчання минулого року коштувало в середньому по вузу 4,5 тисячі гривень на рік. У цьому році середня ціна зросла до 7,5 тисячі", - сказав Олег Мороз, відповідальний секретар Полтавської національної аграрної академії. За його словами, таке ціноутворення виправдано зростанням собівартості та рівнем інфляції. 
Підвищення склало від 10 до 50%. Найбільше ціни зросли в національних університетах 

При цьому, за інформацією Дела, у вузах, насамперед регіональних, минулого року істотно зменшилася кількість контрактників. Так у 2008-му підзвітні Міністерству освіти вузи недорахувалися приблизно 100 тисяч першокурсників (252 тисячі вступили проти 361 тисячі у 2007 році). Як зазначає газета, це означає, що утримувати освітню інфраструктуру доводиться меншій кількості студентів, тобто платити контрактники повинні більше. 

Усі опитані Делом вузи підняли вартість освітніх послуг, наприклад, у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка вартість навчання на факультеті журналістики збільшилася практично в півтора рази - з 16,3 тисячі гривень на рік до 25 тисяч, на юридичному факультеті - з 21,7 до 30 тисяч гривень. 

Разом з тим представники вузів впевнені, що внаслідок підвищення цін кількість студентів-першокурсників у них не скоротиться. "Українці вважають, що вища освіта є обов'язковою. Тому батьки готові брати кредити або позичати гроші, аби оплатити навчання своєї дитини", - каже Петро Кралюк, проректор з науково-виховної роботи Національного університету Острозька академія. 

У цьому році, за словами представників вузів, як і в минулому, найбільшим попитом будуть користуватися фінансові спеціальності та юриспруденція. 

Антимонопольний комітет стурбований 

Ситуацією, що склалася стурбований Антимонопольний комітет України. Вчора, 25 червня, він оприлюднив результати дослідження ринку освітньої діяльності вузів по підготовці бакалаврів та магістрів на медичних та юридичних спеціальностях. Висновки такі: в 2006-2009 роках українські вузи встановлювали необґрунтовано завищену плату за навчання на тих спеціальностях, які мають найбільший попит. Крім того, за даними АМКУ, під час розрахунку вартості освітніх послуг, крім поточних витрат, ВНЗ враховували капітальні витрати. 

Тому Антимонопольний комітет рекомендував Міносвіти розробити уніфікований порядок надання вузами платних послуг та забезпечити дієвий контроль над його дотриманням.
Поделиться на facebook Отправить в twitter Отправить в twitter Поделиться на Linkedin
Кореспондент
30.06.2009

Коментарі:

Додати свій коментар: